İçeriğe geç

Küçük ev aleti · Russell Hobbs · Bartın

Hi-Scientific Bartın'da Russell Hobbs kahve makinesi: belirtiler ve destek hattı

Russell Hobbs kahve makinesi Hi-Scientific'in kapsamı dışındadır; Bartın adresindeki aletin onarımı Russell Hobbs tarafından yapılır. Hattın numarası bu sayfada.

Kahve Makinesi

Bartın Russell Hobbs kahve makinesi: belirtiler

Belirti net yazılırsa ilk görüşme kısalır.

  • Akış damla damla, kireç ışığı yanıyor
  • Makinenin altı ıslak
  • Değirmen sıkışıyor, çekirdek kırılmıyor
  • Buhar çubuğu buhar vermiyor
  • Türk kahvesi köpüğü taşırıyor ya da pişmiyor
  • Ekranda yanıp sönen simge
  • Pompa işliyor, kahve gelmiyor
  • Kahve ılık çıkıyor

Russell Hobbs kahve makinesinde içecek suluysa ya da ılık geliyorsa önce kireç ölçülür. Su yolları ve pompanın gücü de sonucu değiştirir; rezistans ile ısı sensörünün okumasını üretici servisi alır. Model kodu ile belirti elde ise üreticinin hattındaki görüşme kısalır. Onarım için adres, üreticinin hattıdır.

Üreticinin servisi kendi parçasını kullanır; parçanın garanti koşulu onarımdan önce sorulmalıdır. Bu aletler için Hi-Scientific talep kabul etmez.

Aramadan önce

Gövde açılmadan
  • Kireç ışığı yanınca, üreticinin önerdiği çözücüyle kireç programı başlatılır.
  • Sert su kullanılıyorsa filtre takın; pompa ve ısıtıcının ömrü uzar.
  • Sökülebilen demleme ünitesi haftada bir durulansın.
  • Süt köpürtme bitince çubuktan kısa buhar verilsin; kuruyan süt kanalı tıkanır.

Üretici servisinin baktığı noktalar

Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.

  • Öğütücü ve demleme ünitesi
  • Contalar, hortumlar ve sızıntı noktaları
  • Kanal kireci ve pompa basıncı
  • Isıtıcı ve sıcaklık algılayıcısı

Bartın adresinden üreticiye

Aramadan önce hazır olması gerekenler.

Görüşmede iki bilgi istenir: belirtinin kısa tarifi ve Bartın adresi; yönlendirme bu ikisine dayanır.

Tüketici hakları

Yasal garanti, faturadaki teslim tarihinden sayılmaya başlar. Onarım yasal üst süreyi aşarsa yeniyle değişim ya da bedelin geri ödenmesi istenebilir.

Onarıma değmiyorsa

Küçük aletler elektronik atık sınıfındadır; Bartın içinde bu iş için belediye toplama noktası ile mağazalardaki geri dönüşüm kutusu kullanılabilir.

Hazırlık

  • Ulaşılabileceğiniz saatler ve açık adres
  • Model ve seri etiketi (çoğunlukla tabanda ya da haznenin içinde)
  • Fatura ya da garanti belgesi; satış tarihinden garantinin geçerli olup olmadığı anlaşılır
  • Belirtinin ilk görüldüğü gün, hangi kullanımda çıktığı
  • Düşme, ıslanma, önceden açılma: aletin geçmişi

Russell Hobbs resmi hattı

Numara üreticinindir; Hi-Scientific'e ait değildir.

Bu aletler Hi-Scientific'in kapsamı dışında; onarım ve garanti işi için başvurulacak yer üreticinin hattıdır.

Marka
Russell Hobbs

Bartın için öbür sayfalar

Bu bölgeden ve bu alet üzerinden açılan sayfalar.

Sık sorulanlar

Soruya basınca cevap açılır.

Bartın'da Russell Hobbs kahve makinesi için Hi-Scientific'e talep açılır mı?

Hayır; küçük aletler Hi-Scientific'in kapsamı dışındadır.

Russell Hobbs kahve makinesi onarımı ve garantisi üreticidedir; Bartın adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara ve kaynağı bu sayfada.

Üreticiyi aramadan önce neler hazır olmalı?

Model ve seri numarası (etiketten), satış belgesi ve belirtinin başladığı gün.

Bu üç bilgi elde olunca görüşme kısalır.

Bartın adresinden üretici arandığında adım adım ne olur?

Hat önce model, ardından Bartın adresini ister; sonra aletin Bartın içinde üreticinin anlaştığı bir noktaya mı bırakılacağını, kargoyla mı yollanacağını söyler.

Seçimi üretici yapar.

Russell Hobbs kahve makinesi hangi belirtilerle sık karşılaşılır?

Sık görülenler: türk kahvesi köpüğü taşırıyor ya da pişmiyor; ekranda yanıp sönen simge; pompa işliyor, kahve gelmiyor; kahve ılık çıkıyor.

Bir kısmı düzenli temizlikle düzelir; kontrollere rağmen sürüyorsa üreticinin servisine gidilir.

Onarım tutarı kimden, ne zaman öğrenilir?

Rakamı, aleti inceleyen üretici servisi açıklar.

Garanti sürüyorsa onarımın sorumlusu üreticidir; süre dolduysa inceleme bitince bir tutar çıkar; bu tutar yeni aletin etiket fiyatıyla kıyaslanır.

Onarılan aletin garantisini kim verir?

Onarımı yapan servis kendi garanti süresini de belirler; koşullar o servisin belgesinde yazar.

Yeni alette yasal süre faturadaki gün esas alınarak hesaplanır.