Küçük ev aleti · Russell Hobbs · İzmir
Hi-Scientific İzmir'de Russell Hobbs ütü: belirtiler ve destek hattı
Russell Hobbs ütü belirtilerinin bir kısmı bakımla düzelir. Dönmezse İzmir adresiyle Russell Hobbs hattı aranır.

İzmir Russell Hobbs ütü: belirtiler
Belirti net yazılırsa ilk görüşme kısalır.
- Ütü açık, taban soğuk
- Buhar tuşu buhar vermiyor
- Tabandan damlama var
- Kazan pompası sessiz
- Çok ısınıyor; kumaş parlıyor ya da yanıyor
- Kablo kıpırdayınca açılıp kapanıyor
- Kumaşta pas rengi leke
- Kullanım sırasında kendini kesiyor
Buhar kazanlı Russell Hobbs ütüde su üç durakta izlenir: pompa, kazan, vana. Kahverengi leke kumaşa geçiyorsa kazanda kireç birikmiştir; kap ve kanallar temizlenince belirti çoğunlukla geçer. Bazı şikâyetler haznenin, filtrenin ya da kablonun kontrolüyle giderilir. Onarım için adres, üreticinin hattıdır.
Kesin tutarı yalnızca aleti açan servis verebilir; kalemler çoğunlukla inceleme, işçilik ve parçadır. Cihaz garanti kapsamındaysa bu kalemlerin masrafı üreticiye kalır.
Aramadan önce
Gövde açılmadan- Kablo ütünün etrafına sıkı sarılmasın, gevşek bir halka kalsın; kopma çoğunlukla döner uçta olur.
- Ütü soğurken arka ucu üzerinde dik durmalı.
- Kılavuzda yazan su kullanılsın; sert su buhar deliklerini tıkar.
- Kendini temizleyen ütüde bu program ayda bir devreye alınsın.
Üretici servisinin baktığı noktalar
Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.
- Buhar kanallarındaki kireç
- Kazan pompası ve buhar vanası
- Otomatik kapanma devresi
- Isıtıcı, termostat ve kablo
İzmir adresinden üreticiye
Aramadan önce hazır olması gerekenler.
Görüşme bir başvuru numarasıyla biter; alet hangi aşamada olursa olsun bu numarayla sorulur.
Tüketici hakları
Garanti teslim gününden işler; bu gün faturada yazılıdır. Garanti içinde aynı arıza ikinci kez görülürse onarım yerine yenisi talep edilebilir.
Onarıma değmiyorsa
Onarıma değmeyen alet için yol geri dönüşümdür; İzmir genelinde belediye noktaları ve elektronik mağaza kutuları bu aletleri alır.
Hazırlık
- Uyarı lambası sabit mi yanıyor, yanıp sönüyor mu
- Ulaşılabileceğiniz saatler ve açık adres
- Model ve seri etiketi (çoğunlukla tabanda ya da haznenin içinde)
- Fatura ya da garanti belgesi; satış tarihinden garantinin geçerli olup olmadığı anlaşılır
- Belirtinin ilk görüldüğü gün, hangi kullanımda çıktığı
Russell Hobbs: öbür aletler
Kartlarda aletin en sık görülen üç belirtisi yazılı.
-

Russell Hobbs Kahve makinesi
Türk kahvesi köpüğü taşırıyor ya da pişmiyor · Ekranda yanıp sönen simge · Pompa işliyor, kahve gelmiyor
-

Russell Hobbs Airfryer
Üst fan hareketsiz · Ekran ve süre tuşları yanıt vermiyor · Sepet takılı, cihaz başlamıyor
-

Russell Hobbs Mutfak robotu
Kullanım sırasında aniden duruyor · Anahtara basınca motor sessiz · Motor uğulduyor, bıçak duruyor
Russell Hobbs resmi hattı
Numara üreticinindir; Hi-Scientific'e ait değildir.
Bu aletler Hi-Scientific'in kapsamı dışında; onarım ve garanti işi için başvurulacak yer üreticinin hattıdır.
- Marka
- Russell Hobbs
- Resmi hat
- 0850 215 25 35
- Kaynak
- tr.russellhobbs.com
İzmir için öbür sayfalar
Bu bölgeden ve bu alet üzerinden açılan sayfalar.
-
- İzmir: ütübütün markalar
- Russell Hobbs ütüTürkiye geneli
- İzmirbeyaz eşya, kombi, klima, televizyon
-
İzmir ilçeleri
Sık sorulanlar
Soruya basınca cevap açılır.
İzmir'de Russell Hobbs ütü için Hi-Scientific'e talep açılır mı?
Hayır; küçük aletler Hi-Scientific'in kapsamı dışındadır.
Russell Hobbs ütü onarımı ve garantisi üreticidedir; İzmir adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara ve kaynağı bu sayfada.
Garantili onarım uzarsa haklarım neler?
Garanti kapsamındaki onarımda mevzuatın tanıdığı bir üst süre vardır.
Süre aşılırsa yeniyle değişim ya da bedel iadesi istenebilir; uyuşmazlıkta TÜBİS (e-Devlet) üzerinden hakem heyetine başvurulur.
İzmir adresinden üretici arandığında adım adım ne olur?
Hat önce model, ardından İzmir adresini ister; sonra aletin İzmir içinde üreticinin anlaştığı bir noktaya mı bırakılacağını, kargoyla mı yollanacağını söyler.
Seçimi üretici yapar.
Russell Hobbs ütü hangi belirtilerle sık karşılaşılır?
Sık görülenler: tabandan damlama var; kazan pompası sessiz; çok ısınıyor; kumaş parlıyor ya da yanıyor; kablo kıpırdayınca açılıp kapanıyor.
Bir kısmı düzenli temizlikle düzelir; kontrollere rağmen sürüyorsa üreticinin servisine gidilir.
Onarım tutarı kimden, ne zaman öğrenilir?
Rakamı, aleti inceleyen üretici servisi açıklar.
Garanti sürüyorsa onarımın sorumlusu üreticidir; süre dolduysa inceleme bitince bir tutar çıkar; bu tutar yeni aletin etiket fiyatıyla kıyaslanır.
Onarılan aletin garantisini kim verir?
Onarımı yapan servis kendi garanti süresini de belirler; koşullar o servisin belgesinde yazar.
Yeni alette yasal süre faturadaki gün esas alınarak hesaplanır.