İçeriğe geç

Küçük ev aleti · Russell Hobbs · Ordu

Hi-Scientific Ordu'da Russell Hobbs ütü: belirtiler ve destek hattı

Ordu ve Ordu genelinde Russell Hobbs ütü onarımı markanın kendi düzeninde yürür; belirtiyi tanıtan bilgiler aşağıda.

Ütü

Ordu Russell Hobbs ütü: belirtiler

Belirti net yazılırsa ilk görüşme kısalır.

  • Çok ısınıyor; kumaş parlıyor ya da yanıyor
  • Kablo kıpırdayınca açılıp kapanıyor
  • Kumaşta pas rengi leke
  • Kullanım sırasında kendini kesiyor
  • Ütü açık, taban soğuk
  • Buhar tuşu buhar vermiyor
  • Tabandan damlama var
  • Kazan pompası sessiz

Buhar kazanlı Russell Hobbs ütüde su üç durakta izlenir: pompa, kazan, vana. Kahverengi leke kumaşa geçiyorsa kazanda kireç birikmiştir; kap ve kanallar temizlenince belirti çoğunlukla geçer. Bazı şikâyetler haznenin, filtrenin ya da kablonun kontrolüyle giderilir. Onarım için adres, üreticinin hattıdır.

Kesin tutarı yalnızca aleti açan servis verebilir; kalemler çoğunlukla inceleme, işçilik ve parçadır. Cihaz garanti kapsamındaysa bu kalemlerin masrafı üreticiye kalır.

Aramadan önce

Gövde açılmadan
  • Kablo ütünün etrafına sıkı sarılmasın, gevşek bir halka kalsın; kopma çoğunlukla döner uçta olur.
  • Ütü soğurken arka ucu üzerinde dik durmalı.
  • Kılavuzda yazan su kullanılsın; sert su buhar deliklerini tıkar.
  • Kendini temizleyen ütüde bu program ayda bir devreye alınsın.

Üretici servisinin baktığı noktalar

Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.

  • Otomatik kapanma devresi
  • Isıtıcı, termostat ve kablo
  • Buhar kanallarındaki kireç
  • Kazan pompası ve buhar vanası

Ordu adresinden üreticiye

Aramadan önce hazır olması gerekenler.

Görüşmede iki bilgi istenir: belirtinin kısa tarifi ve Ordu adresi; yönlendirme bu ikisine dayanır.

Tüketici hakları

Yasal garanti, faturadaki teslim tarihinden sayılmaya başlar. Onarım yasal üst süreyi aşarsa yeniyle değişim ya da bedelin geri ödenmesi istenebilir.

Onarıma değmiyorsa

Tutar yeni aletin fiyatına yaklaşırsa yenileme de bir seçenektir. Eski alet çöpe atılmaz; Ordu için iki adres var: belediye toplama noktası ve elektronik mağazasının kutusu.

Hazırlık

  • Fatura ya da garanti belgesi; satış tarihinden garantinin geçerli olup olmadığı anlaşılır
  • Belirtinin ilk görüldüğü gün, hangi kullanımda çıktığı
  • Düşme, ıslanma, önceden açılma: aletin geçmişi
  • Ek parçalar (şarj aleti, hazne, süzgeç) eksiksiz mi
  • Uyarı lambası sabit mi yanıyor, yanıp sönüyor mu

Russell Hobbs resmi hattı

Numara üreticinindir; Hi-Scientific'e ait değildir.

Bu aletler Hi-Scientific'in kapsamı dışında; onarım ve garanti işi için başvurulacak yer üreticinin hattıdır.

Marka
Russell Hobbs

Sık sorulanlar

Soruya basınca cevap açılır.

Ordu'da Russell Hobbs ütü için Hi-Scientific'e talep açılır mı?

Hayır; küçük aletler Hi-Scientific'in kapsamı dışındadır.

Russell Hobbs ütü onarımı ve garantisi üreticidedir; Ordu adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara ve kaynağı bu sayfada.

Üreticiyi aramadan önce neler hazır olmalı?

Model ve seri numarası (etiketten), satış belgesi ve belirtinin başladığı gün.

Bu üç bilgi elde olunca görüşme kısalır.

Ordu adresinden üretici arandığında adım adım ne olur?

Hat önce model, ardından Ordu adresini ister; sonra aletin Ordu içinde üreticinin anlaştığı bir noktaya mı bırakılacağını, kargoyla mı yollanacağını söyler.

Seçimi üretici yapar.

Russell Hobbs ütü hangi belirtilerle sık karşılaşılır?

Sık görülenler: ütü açık, taban soğuk; buhar tuşu buhar vermiyor; tabandan damlama var; kazan pompası sessiz.

Bir kısmı düzenli temizlikle düzelir; kontrollere rağmen sürüyorsa üreticinin servisine gidilir.

Onarım tutarı kimden, ne zaman öğrenilir?

Rakamı, aleti inceleyen üretici servisi açıklar.

Garanti sürüyorsa onarımın sorumlusu üreticidir; süre dolduysa inceleme bitince bir tutar çıkar; bu tutar yeni aletin etiket fiyatıyla kıyaslanır.

Onarılan aletin garantisini kim verir?

Onarımı yapan servis kendi garanti süresini de belirler; koşullar o servisin belgesinde yazar.

Yeni alette yasal süre faturadaki gün esas alınarak hesaplanır.