Küçük ev aleti · Russell Hobbs · Tunceli
Hi-Scientific Tunceli'nde Russell Hobbs ütü: belirtiler ve destek hattı
Russell Hobbs ütü belirtilerinin bir kısmı bakımla düzelir. Dönmezse Tunceli adresiyle Russell Hobbs hattı aranır.

Tunceli Russell Hobbs ütü: belirtiler
Belirti net yazılırsa ilk görüşme kısalır.
- Kumaşta pas rengi leke
- Kullanım sırasında kendini kesiyor
- Ütü açık, taban soğuk
- Buhar tuşu buhar vermiyor
- Tabandan damlama var
- Kazan pompası sessiz
- Çok ısınıyor; kumaş parlıyor ya da yanıyor
- Kablo kıpırdayınca açılıp kapanıyor
Buhar kazanlı Russell Hobbs ütüde su üç durakta izlenir: pompa, kazan, vana. Kahverengi leke kumaşa geçiyorsa kazanda kireç birikmiştir; kap ve kanallar temizlenince belirti çoğunlukla geçer. Bazı şikâyetler haznenin, filtrenin ya da kablonun kontrolüyle giderilir. Onarım için adres, üreticinin hattıdır.
Kesin tutarı yalnızca aleti açan servis verebilir; kalemler çoğunlukla inceleme, işçilik ve parçadır. Cihaz garanti kapsamındaysa bu kalemlerin masrafı üreticiye kalır.
Aramadan önce
Gövde açılmadan- Ütü soğurken arka ucu üzerinde dik durmalı.
- Kılavuzda yazan su kullanılsın; sert su buhar deliklerini tıkar.
- Kendini temizleyen ütüde bu program ayda bir devreye alınsın.
- Kablo ütünün etrafına sıkı sarılmasın, gevşek bir halka kalsın; kopma çoğunlukla döner uçta olur.
Üretici servisinin baktığı noktalar
Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.
- Otomatik kapanma devresi
- Isıtıcı, termostat ve kablo
- Buhar kanallarındaki kireç
- Kazan pompası ve buhar vanası
Tunceli adresinden üreticiye
Aramadan önce hazır olması gerekenler.
Kimi üretici aletin bir noktaya bırakılmasını ister, kimisi kargoyu tercih eder; Tunceli için geçerli yol aynı görüşmede belli olur.
Tüketici hakları
Yasal garanti, faturadaki teslim tarihinden sayılmaya başlar. Onarım yasal üst süreyi aşarsa yeniyle değişim ya da bedelin geri ödenmesi istenebilir.
Onarıma değmiyorsa
Kablosuz süpürgenin ve robotun bataryası evsel çöpe atılmaz; Tunceli içinde atık pil kutularına bırakılır.
Hazırlık
- Ek parçalar (şarj aleti, hazne, süzgeç) eksiksiz mi
- Uyarı lambası sabit mi yanıyor, yanıp sönüyor mu
- Ulaşılabileceğiniz saatler ve açık adres
- Model ve seri etiketi (çoğunlukla tabanda ya da haznenin içinde)
- Fatura ya da garanti belgesi; satış tarihinden garantinin geçerli olup olmadığı anlaşılır
Russell Hobbs: öbür aletler
Kartlarda aletin en sık görülen üç belirtisi yazılı.
-

Russell Hobbs Kahve makinesi
Kahve ılık çıkıyor · Akış damla damla, kireç ışığı yanıyor · Makinenin altı ıslak
-

Russell Hobbs Airfryer
Ses normalden yüksek · Isı yok, yemek çiğ kalıyor · Üst fan hareketsiz
-

Russell Hobbs Mutfak robotu
Kısa kullanımda motor kokusu · Çalışırken sarsıntı ve ses · Kullanım sırasında aniden duruyor
Russell Hobbs resmi hattı
Numara üreticinindir; Hi-Scientific'e ait değildir.
Bu aletler Hi-Scientific'in kapsamı dışında; onarım ve garanti işi için başvurulacak yer üreticinin hattıdır.
- Marka
- Russell Hobbs
- Resmi hat
- 0850 215 25 35
- Kaynak
- tr.russellhobbs.com
Tunceli için öbür sayfalar
Bu bölgeden ve bu alet üzerinden açılan sayfalar.
-
- Tunceli: ütübütün markalar
- Russell Hobbs ütüTürkiye geneli
- Tuncelibeyaz eşya, kombi, klima, televizyon
-
Tunceli ilçeleri
Sık sorulanlar
Soruya basınca cevap açılır.
Tunceli'nde Russell Hobbs ütü için Hi-Scientific'e talep açılır mı?
Hayır; küçük aletler Hi-Scientific'in kapsamı dışındadır.
Russell Hobbs ütü onarımı ve garantisi üreticidedir; Tunceli adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara ve kaynağı bu sayfada.
Üreticiyi aramadan önce neler hazır olmalı?
Model ve seri numarası (etiketten), satış belgesi ve belirtinin başladığı gün.
Bu üç bilgi elde olunca görüşme kısalır.
Tunceli adresinden üretici arandığında adım adım ne olur?
Hat önce model, ardından Tunceli adresini ister; sonra aletin Tunceli içinde üreticinin anlaştığı bir noktaya mı bırakılacağını, kargoyla mı yollanacağını söyler.
Seçimi üretici yapar.
Russell Hobbs ütü hangi belirtilerle sık karşılaşılır?
Sık görülenler: kullanım sırasında kendini kesiyor; ütü açık, taban soğuk; buhar tuşu buhar vermiyor; tabandan damlama var.
Bir kısmı düzenli temizlikle düzelir; kontrollere rağmen sürüyorsa üreticinin servisine gidilir.
Onarım tutarı kimden, ne zaman öğrenilir?
Rakamı, aleti inceleyen üretici servisi açıklar.
Garanti sürüyorsa onarımın sorumlusu üreticidir; süre dolduysa inceleme bitince bir tutar çıkar; bu tutar yeni aletin etiket fiyatıyla kıyaslanır.
Onarılan aletin garantisini kim verir?
Onarımı yapan servis kendi garanti süresini de belirler; koşullar o servisin belgesinde yazar.
Yeni alette yasal süre faturadaki gün esas alınarak hesaplanır.